Doğum Sırasında Vajina Estetiği Ankara

0
1
Doğum Sırasında Vajina Estetiği Ankara

Günümüzde estetik bakış açısının gelişmesi ile birlikte, hastalıklar nedeniyle gerçekleştirilen ameliyatların yanı sıra estetik ameliyatlar da bir hayli ön plana çıkmaktadır. Çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilen estetik ameliyatlarda, kişilerin kendi vücutlarında beğenmedikleri veya herhangi bir sebepten dolayı vücutlarında kötü görüntüye yol açan bölgeler düzeltilir ve işlem yapılan organlarda kişinin isteklerine uygun olarak estetik bir görünüm sağlanır. Estetik ameliyatlar vücudun her bölgesinde kullanılmaktadır. Kadınların en sık estetik cerrahi talebinde bulunduğu durumlardan bir tanesi ise doğum sırasında vajina estetiği yaptırmaktır. Vajinal estetik alanında da adından sıklıkla söz ettiren ve kadın doğum uzmanı olan Op. Dr. Meral Sönmezer doğum sonrasında vajinada gerçekleşen yırtılma genişleme gibi sorunlara karşı vajinal estetik ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.

Doğum Sırasında Vajina Genişleme Sebepleri

Kadınlarda doğum esnasında bir çok sebepten dolayı vajinal genişleme ve buna bağlı olarak çeşitli rahatsızlıklar görülmektedir. Doğum sonrasında oluşan vajinal genişleme için bazı risk faktörleri söz konusudur. Doğum sayısının fazla olması, Doğum esnasında aşırı zorlanılması, Doğumda yırtılmalar olması ve epizyotominin yanlış şekilde dikilmesi, Doğum sonrası dikişlerde açılma olması, bebeğin iri doğması, anne yaşının ileri olması, vajinanın elastik yapısını kaybetmesi ve bazı kişilerde vajinanın genetik olarak geniş olması gibi nedenlerle doğum sonrasında daha belirgin bir vajinal genişleme oluşabilir. Bu durumlarda vajina normalden daha fazla genişlemekte ve kişiyi her anlamda olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle kadınlar doğum sırasında vajina estetiği ameliyatı olmaktadırlar.

Doğum Sırasında Vajinal Estetiği Ankara da Yapılma Sebepleri

Kadınlarda doğum sonrası doğumdan kaynaklı olarak vajinada genişleme, vajinada yırtılma, idrar torbası sarkması, doğum sonrası izler ve kalın bağırsağın vajinaya sarkması gibi problemler görülebilir. Kalın bağırsağın vajina duvarına yakın olan kısmının vajinaya doğru sarkması sonucu sürekli kabızlık, gaita yapmakta zorlanma görülmektedir. İdrar kesesinin vajinaya doğru sarkması ise gülerken, öksürürken ya da hapşırırken idrar kaçırmaya neden olmaktadır. Bunların yanı sıra vajina genişlemesi sonucu cinsel ilişkide çeşitli sorunlar yaşanmakta ve bu durum kişiyi hem sağlık açısından hem de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı kadınlarda doğum sırasında vajina estetiği yapılmaktadır. Bu noktada alanında uzman olan Op. Dr. Meral Sönmezer Ankara’ da bulunan muayenesinde ve anlaşmalı özel hastanelerinde, doğum sonrası vajinal estetik yaptırmak isteyen hastalara son derece profesyonel ve başarılı bir şekilde hizmet vermektedir .