Genital bölge beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaların birçok nedeni vardır. Tıbbi olarak sorun teşkil etmese bile estetik açıdan problem olabilir. Kişi kendini mutsuz hisseder ve özgüveni zedelenir. Cinsel ilişki sırasında genital bölgesini sürekli saklama eğilimi doyumsuz bir cinsel birliktelik yaşanmasına neden olur. Op. Dr. Meral Sönmezer Ankara’da bulunan kliniğinde her türlü vajinal estetik ihtiyaçlarına cevap vermekte olup genital bölge beyazlatma işlemini uygulamaktadır. Riskli gebelik takibi yanı sıra kadın doğumu ilgilendiren her alanda hizmet sunmaktadır. Dilerseniz internet sitemize girerek doktorumuza soru sorabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Bölgesi Neden Kararır?

Vajina bölgesinde oluşan kararmanın nedeni yanlış ağda ve jilet kullanımının yanı sıra çoğunlukla hormonlarla alakalı bir durumdur. Hamilelikte artan hormonlar deride pigment oluşumunun fazlalaşmasına neden olur. Deriye rengini veren melanin üretimi artınca deride koyulaşma gözlenir. Polikistik over hastaları, Doğum kontrol hapları, Doğum kontrol iğnelerini kullanan veya hamile olan bayanlarda sıklıkla görülür.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde genital bölge beyazlatma işlemini Op. Dr. Meral Sönmezer ve ekibi uygulamaktadır. İşlem için genel anesteziye gerek yoktur. Lokal anestezi yeterli olmaktadır. Lokal anestezik madde vajina bölgesine sürülür ve 10 dakika beklenir. Bölge uyuştuktan sonra lazer cihazı  ile lazer ışını verilir. Derinin üst tabası lazer ışını etkisiyle 1 hafta sonra dökülmeye ve soyulmaya başlar. Üst deri atıldıktan sonra alttan ten rengine uygun yeni deri çıkar. Basit bir işlem olup toplamda 20 dakika kadar sürmektedir.

Genital Bölge Beyazlatma İçin Bir Sağlık Sorunu Mudur?

Vajina kararması bir sağlık sorunu olmasa da altta yatan mutlaka hormonal bir durum vardır. Genital bölge beyazlatma işlemi için gelen hastalara yapılan tetkiklerde hormonal bir sorun olduğu anlaşılırsa ve tedaviye başlanır. Genital bölgede kararma kişide estetik açıdan sorun yaratan bir durumdur. Kliniğimizde her türlü sağlık probleminize cevap bulabilir ve size sunulan çözüm yollarını değerlendirebilirsiniz. Uzman bir ekip tarafından son teknolojik cihazlar eşliğinde yapılan tedavilerde başarı oranımız çok yüksektir. İnternet sitemizde bulunan iletişim numaralarını kullanmak randevu alabilirsiniz. Her hastanın sorunu farklıdır ve her hasta özeldir. Fiyat listemiz kişiye özel olup muayene sonrası doktorumuz tarafından bilgilendirme yapılır.