Genital Bölge Dolgusu ve Dış Dudak Estetiği Nedir?

0
9

Genital estetik son zamanlarda en sık tercih edilen estetik işlemlerin başında gelmektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile kısa sürede hastaneye yatış gerektirmeyen işlemler ile çoğu sorun çözülmektedir. Genital estetik konusunda da en sık tercih edilen işlem dş dudaklara yapılan işlemdir. Dış dudaklar dediğimiz alan üzeri tüy ile kaplı olan labia majöre olarak geçen yağ dokusu bakımından oldukça zengin olan bir bölgedir. Buraya yapılan işlem özellikle yaşlanma ile beraber gelen sarkma ve kırışık bir görünüme sahip olan dış dudakları istenmeyen bu görünümden kurtarmaktır.

Dış Dudaklar Neden Sarkar?

Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak sarkan labio majöreler; ayrıca sigara alkol kullanımı, cilt hastalıkları, menopoz, kilo alp verme gibi durumlarda volüm kaybına neden olmaktadır ve sarkıklık yaşanmaktadır.

Büyük dudaklara dolgu nasıl yapılır?

Dolgu enjeksiyonları ile dış genital bölgenin daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Genellikle Hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonları kullanılır. Hyaluronik asit kullanımı kişiden kişiye göre değişmektedir. Yağ enjeksiyonu ise kişinin kendisinden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Bu işlem hastane ortamında yapılan bir işlemdir.

Genital bölge dolgusu sonrasında nelere dikkat edilir?

Genital bölge dolgusu sonrasında 1-3 gün dinlenilmelidir. Uygulama sonrasında kanama riski azdır fakat yine de doktorunuz dikkat etmeniz gereken detayları işlem sonrasında size anlatacaktır.

 İşlem sonrasında ilişkiye 2 hafta ara vermelisiniz. 2 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Ağır sporlardan 1 ay kadar uzak kalmalısınız.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here