Kızlık Zarı Dikimi ‘Himenoplasti’

0
39
Himenoplasti
Kızlık zarı dikimi ankara

Himenoplasti yani bilinen adı ile kızlık zarı dikimi hasta bilgisinin gizli tutulduğu bir işlemdir. Bu işlem çoğu genç kızımızın araştırdığı ve işlemi yaptırıp yaptırmamak adına tedirginlik yaşadığı ve doktor ile iletişime geçmekte güçlük çektiği bir konudur. 

Kızlık zarı dikimi hakkında merak edilenleri bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız. Öncelikle kızlık zarının ne olduğu ile ilgili sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Toplumumuzda bekaret simgesi olarak düşünülen ki bu düşünceyi değiştirmeye çalışsak bile maalesef hala bu düşünce çoğu kişide aynı yani kızlık zarının bekareti simgelediği düşüncesi değişmemektedir. Bu kızlık zarı ilk cinsel birleşmede her zaman için kanayacak diye bir durum yoktur. Kızlık zarının birden çok çeşidi vardır ve herkes aynı kızlık zarı yapısına sahip değildir.

Kızlık zarı çeşitleri nelerdir diye bakacak olursak;

-Anüler (yuvarlak) kızlık zarı

-Falciforme (hilal şeklinde) kızlık zarı

-Septalı (bölmeli) kızlık zarı

-Kribriform (kalburumsu) kızlık zarı

-Mikroperfore (küçük delikli) kızlık zarı

-İmperfore (deliksiz) kızlık zarı

Birden fazla kızlık zarı çeşidi olduğu için ilk gece kanama konusuda kişiden kişiye göre değişmektedir. Her zar yapısı aynı şekilde esnek değildir. Kimisi ilk ilişkide kanarken kimisi birden fazla ilişki sonrası kanayabilir.

Peki, kızlık zarı dikimi nasıl oluyor?

Gelelim merak edilen bu konuya. Dikim işlemi; geçici ve kalıcı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Geçici dikim dediğimiz işlem; düğün öncesi olarak bilinir ve ilişkiye ne zaman girmeyi planlıyorsanız o günden 3-5 gün öncesinde dikimin gerçekleşmesi gerekir. Ona göre dikiş yapılır ve dikiş süresi o gün kanamanın gerçekleşmesine yöneliktir. Kalıcı dikimde ise 3-5 gün gibi gün belirleme zorunluluğu yoktur. Kalıcı dikim yapıldıktan sonra ister 1 yıl sonra ister 10 yıl sonra ilişkiye girebilirsiniz, kanama gerçekleşecektir. Bu iki işlemde de kanama gerçekleşmektedir. Bu konuyla ilgili araştırma yapanların çoğu şu soru ile gelmektedir ‘ geçici dikimde kanama olmuyor mu?’ hayır iki işlem arasındaki fark kanama olup olmaması değildir. Sadece ilişkiye girme süreleri arasında fark vardır. Bunun dışında iki işlemde de kanama gerçekleşecektir.

Dikim sonrasında kanamanın gerçekleşmesi için nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında detaylı bir yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here