Klitoris Estetiği Nedir? Klitoris Nerede?

0
30

Klitoris kadınlarda orgazm merkezi olarak kabul edilir ve erkekteki penise karşılık kadınlarda klitoris demek klitorisi tam anlamıyla anlamamızı sağlayacaktır. Kan damarları ve sinirler açısından zengin olan bu bölge oldukça hassastır.

Peki, klitoris estetiği nedir? nasıl yapılır? klitorisimin estetiğe ihtiyacı olduğunu nasıl anlayabilirim?

Çoğu kadın klitoris estetiğinin ne olduğunu bilmiyor. Önce klitoris estetiği deyince aklınıza gelmesi gerekeni açıklamak istiyoruz. Klitorisi örten derideki deformeleri ve sarkıkların düzeltilmesinden bahsetmekteyiz. Yani klitorisin kendisine değil etrafını örten derinin estetiğinden bahsetmekteyiz.

Klitoris Tam Olarak Nerededir?

Klitorisin yerini basitçe anlatacak olursak; vulvanın tüylerle örtülü kısmının hemen aşağısında olan üzeri deri ile örtülü noktada bulunan yerdedir. Uyarıldığında erkek penisi gibi erektil konuma geçer, aşırı hassas bir organdır. Klitorisin görevi orgazmın sağlamaktır.

Klitoris Düzeltme Ameliyatı Nedir?

En sık yapılan klitoris ameliyatı genellikle labioplasti ameliyatı ile beraber yapılan düzeltme klitoral hudoplasti ameliyatlarıdır. Hastaya labioplasti ameliyatı yaplıyor ise %80 gibi yüksek bir oranda klitoris estetiğine de ihtiyaç var demektir.  Sadece iç dudakları düzeltmek ve klitorel dokuya dokunmamak demek estetik dokuya zarar vermek olacaktır. Doğru bir ameliyat için özellikle labioplasti ameliyatı olanlar klitoris estetiğini de aynı anda olmalıdır.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Klitoris üzerindeki sarkmış fazla doku alınır, bozukluklar giderilir bu işlem 30-40 dk kadar sürmektedir.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here