Sürtünme İle Hamile Kalınır Mı?

0
31
Sürtünme İle Hamile Kalınır Mı

Hamilelik Nasıl Oluşur?

Kadınların bir adet kanamasının ilk gününden, diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen süreye adet döngüsü denir. Her ay adet döneminde rahim iç tabakası adet ile birlikte dökülür ve yeniden şekillenmeye başlar. Bu durum her ay bu şekilde devam etmektedir.

Adet döngüsünde sağ ve sol yumurtalıklardaki yumurta hücrelerinden birisi olgunlaşma sürecine girer. Adet döngüsünün yaklaşık 14’üncü gününde olgun bir yumurta hücresi oluşmuş olur. Bu yumurta çatlayarak tüplerde yolculuğa başlar. Yumurta hücresinin tüpte ilerlemesi esnasında yaşanan bir cinsel birliktelikle, olgunlaşmış yumurta hücresi spermle karşılaşır ve döllenir. Bu döllenme sonrasında yumurta hücresi döllenmiş şekilde rahime yerleşir. Bu durum ortalama 7-10 gün arası bir sürede olur ve gebelik başlar.

Sürtunme İle İliski Nasil Yapilir?

Genç kızlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisi de sürtünme ile hamilelik oluşup oluşmadığıdır. Sperm hücresi hareketli bir hücredir. Bu sebeple sürtünmeyle birliktelik sırasında erkek ve kadının genital bölgeleri tamamen çıplak ise sperm hücreleri meni aracılığıyla vajinal yoldan ilerleyip gebelik oluşturabilir. Gebeliğin oluşması için ne yazık ki penisin vajinaya girmesi şart değildir. Kadın ve erkek çıplak iken vajinanın üzerine boşalma olursa ya da boşaldıktan sonra meninin az bir kısmı dahi vajinal bölgeye bulaşırsa, hareketli olan sperm hücreleri vajinadaki ıslaklığın da yardımıyla ilerleyip yumurtayı dölleyebilir. Bakire olan kadın tam bir cinsel birliktelik olmadığı halde sürtünmeyle birliktelikte gebe kalmış olur.

Sürtünme İle gebe Kalınır Mı

Sürtünme İle Birliktelik Sonrası Kanama Olur Mu?

Sürtünmeyle birliktelik kadın ve erkeğin üzerinde kıyafet yokken olmuşsa ve sonrasında kanama olursa bu durumda kızlık zarının zarar görmüş olma ihtimali vardır. Kadın ve erkek cinsel haz aldığında ıslanır ve bu durumda vajen kayganlaşır. Kayganlaşan vajinada penisin içeri girmesi daha rahat olur ve kızlık zarı hasar görebilir.

Sürtünmeyle birliktelik sırasında kadın ve erkeğin üzerinde çamaşır ya da kıyafet varsa ve birliktelik sonrası kanama oluşmuşsa, bu durum kıyafetlerin baskısıyla vajina çevresinde meydana gelen tahrişten dolayı gerçekleşmiş olabilmektedir. Genç kızlarda, kıyafetler üzerinde iken gerçekleşen sürtünme ile ilişkilerde bile vajina bölgesine yoğun ve şiddetli bir baskı söz konusu olursa kızlık zarında zedelenme ya da kızlık zarı yırtılması oluşabilir. Her iki durumda da kanama olduğunda bir jinekoloğa görünmeniz uygun olacaktır.

Sürtünme İle Birliktelikte Oluşan Hamilelik Sonlandırılabilir Mi?

Hangi yolla gebe kalınmış olursa olsun gebeliği sonlandırmanın en sağlıklı yöntemi kürtajdır. Sürtünmeyle birliktelikte gebelik oluşmuş, ancak tam bir cinsel birliktelik olmamıştır. Bu durumda kızlık zarı halen açılmamıştır. Bu hastalara kürtaj yapıldığında kızlık zarının yapısı bozulabilmektedir. Kürtaj sırasında ne kadar küçük aletler kullanılırsa kullansın kızlık zarı zarar görebilir. Çünkü kızlık zarının açıklığı cerrahi aletlerin geçmesine izin vermeyecek kadar dar olabilir ve bozulmaması için kürtaj yarım yapıldığında içeride parça kalıp kadına zarar verebilir. Bu sebeple önemli olan kadının sağlığı olacağından kürtaj işlemi tam olarak yapılıp içeride parça bırakılmamalıdır.

Kıyafet Varken Sürtünemeyle Gebe Kalınabilir Mi?

Gebeliğin oluşabilmesi için sperm hücresinin vajinal kanaldan geçerek yumurtaya ulaşması ve döllemesi gereklidir. Kadının üzerinden günlük kıyafetleri varken sürtünmeyle birliktelik olsa dahi sperm-vajina geçişi olmayacağı için gebelik oluşmaz. 

Sürtünme İle Hamile Kalan Var Mı?

Anal cinsel ilişki halk arasında ters ilişki olarak bilinir. Normal şartlarda anal cinsel ilişki ile gebelik durumu mümkün değildir. Ancak anal birliktelik sonrası boşalma dışarıya ya da vajinanın üzerine doğru olursa bu durumda sperm hücrelerinin vajene ulaşması mümkündür. Bu durum da gebe kalınmasına sebep olur. Anal cinsel birliktelikte dışarı boşalma ya da vajene bulaşma durumu olmazsa anal cinsel ilişki ilegebelik oluşması mümkün değildir.

Oral Cinsel İlişki İle Hamilelik Oluşur Mu?

Oral cinsel ilişki sırasında boşalma ağıza gerçekleşmiş olsa ve sperm hücreleri yutulmuş olsa dahi gebelik riski kesinlikle bulunmamaktadır. Mide ile rahim arasında herhangi bir bağlantı bulunmadığından gebelik oluşması mümkün değildir. Ancak oral yolla birliktelik sırasında elle ya da herhangi bir temas ile sperm hücrelerinin vajinaya bulaştırılması durumunda gebelik oluşabilir.