Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Vajinal bölgeler, bacak arası bölgeler ve koltuk altı kısımların da oluşan kararmalar birçok bayan tarafından olumsuz bir durum olarak görülüyor. Bu kararmalar bazen kişinin giyim kuşamına dikkat etmesini gerektirecek kadar yoğun ve belirgin olabilir ve çünkü görsel açıdan da çok nahoş bir duruma yol açar. Bu kararmalar ilk başlarda hafif görülmekle birlikte zamanla iyice artabilir ve kişinin cilt renginden çok çok koyu bir renge dönüşebilir. Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler göstermiştir ki bu kararmaların başlıca sebepleri bölgeye uygulanan epilasyon tedavileri veya ağda uygulamalarıdır. Bu sorunlarla birlikte ortaya birçok kozmetik ürün de çıkmıştır. Ancak uygulama alanı, oldukça hassas olan genital bölgeleri kapsadığından dolayı kullanılacak ürünün de sağlık açısından uygun olup olmadığına oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Genital beyazlatma uygulaması yapan birçok merkez ve doktor olmasına rağmen, işini gerçekten iyi yapan doktor sayısı çok fazla değildir. Dolayısıyla uygulamaları için doktor seçimi konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Op. Dr. Meral Sönmezer’de bu hizmet alanında kendini oldukça geliştirmiş, uzmanlaşmış ve Ankara’da hizmet veren bir uzmandır.

Vajina Beyazlatma Yöntemlerinden biri olan; Lazer ile Vajina (Genital bölge) Beyazlatma

Vajina beyazlatma konusu olduğunda bu konuda ilk olarak lazer tedavisi akla gelmelidir. Genital bölgede zaman içerisinde oluşan esmerleşme, kararma ve geniş renk koyulaşması ile birçok kadının başı derttedir. Bu kararmaların tedavisi için önerilen bir çok yol mevcuttur. Bununla beraber genital bölge kararmalarında lazer tedavisi en kesin ve iyi sonuç veren yöntemdir. Üstelik bu lazer uygulamasını hem küçük hem de büyük dudaklara aynı seansta yapabilmekteyiz.

Lazer ile Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılan bu tedavi yaklaşık olarak 20 dakika sürer. Tedavi sırasında çoğunlukla herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez, fakat bazı hastalarda oluşabilecek hafif acı ve sızlamaların önlenmesi için önceden lokal anestezik krem kullanılılabilir. Bu işlemde, kararma gösteren bölgelere lazer ışını verilerek, dermis tabakasındaki kararmaya sebep olan melanin pigmentini üreten melanosit hücrelerini tahrip etmek suretiyle beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Tüm bölgeye uygulama en fazla 20 dakika sürer.

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Sonrası;Lazer ile Beyazlatma İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara’da bu alanda en iyi hizmeti sürdürmeye devam Op. Dr. Meral Sönmezer vajina beyazlatma yöntemleri sonrasında da birkaç şeye dikkat edilmesi konusunda hastalarını uyarıyor. İşlemden sonra uzman tarafından yazılacak kremlerin düzenli kullanılması gereklidir. Bazen uygulama yapılan bölgede hafif şişme veya kızarma görülebilir. Bunlar sonrasında birkaç gün içinde derinin üst katmanı soyulup, altından bembeyaz bir cilt dokusu çıkaracaktır.