Vajina Daraltma Ameliyatı Ankara

Vajina Daraltma Ameliyatı Ankara

Vajina daraltma operasyonu ya da bilinen diğer adıyla vajinoplasti; pek çok kadının doğum sonrasında geçirdiği süreçte, cinsel problemlerin önüne geçebilmek için başvurduğu bir ameliyat olarak biliniyor. Bu operasyon; vajina daraltma ameliyatı Ankara şehrinde de sıklıkla uygulanıyor. Kadın doğum uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, bu operasyonları Ankara’da olan muayenesinde pek çok hastasına uygulamaktadır.

Uygulama Nasıl ve Neden Yapılır?

Vajinanın sıkılığı, esnekliği ve darlığı; doğumlar, yaş, cinsel ilişkiler, kürtajlar ve jinekolojik müdahaleler sonucunda azalabilmektedir. Vajina sıkılığının azalması; esnekliğinin azalması ve gevşeme durumu, hem erkek hem de kadınlarda his ve duyarlılık kaybını da beraberinde getiriyor. Genişlemiş olan vajinaya tekrardan bir sıkılık verme amacıyla yapılan ameliyatlara ya da operasyonlara vajinal daraltma ameliyatı ya da vajen daraltıcı operasyon denmektedir. Vajinal daraltma ameliyatı, vajina estetiği kapsamında ele alınıyor. Bu ameliyatın pek çok adı bulunmaktadır. Vajen gençleştirme ameliyatı, vajen düzeltme ameliyatı, vajen daraltma ameliyatları olarak da adlandırılmaktadır. Söz konusu olan bu ameliyatların tümü, hastaların ideal vajina darlığına ulaşması için gerçekleştirilmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Bu genişlemenin düzeltilme tedavisinde başarılı olan iki temel yöntem bulunuyor. İlki bu uygulamamız (vajinoplasti) diğeri ise lazer ile vajina daraltma işlemidir.

Tedavide başarısı kanıtlanmış temel iki yöntem:

  • Vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti)
  • Lazerle vajina daraltma işlemi

Hastaların merak ettiği bir diğer soru ise ameliyat ücretidir ancak fiyatı olarak net bir fiyat biçilememektedir. Operasyon süreci ve vajina daraltma ameliyatı fiyatı doktor tarafından yapılacak muayene ve kontrol sonrası belirlenmektedir.

Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Bu cerrahi yöntem, yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bu yöntemde; vajinanın genişlemiş olan bölgesi kesilerek daraltılmaktadır. Vajinanın altında bulunan dokular birbirine yaklaştırılmakta ve kalan vajina dokusu da; anatomik yapısına uygun bir biçimde dikilmektedir. Op. Dr. Meral Sönmezer tarafından gerçekleştirilen bu operasyon yakınmanın derecesine göre; yaklaşık olarak 30-60 dakika sürer. Cerrahi işlemde rejiyonel veya bölgesel  denilen belden aşağısının uyuşturulduğu anestezi uygulanabilmektedir. Hastalar, ameliyat esnasında anestezi etkisinde olacağı için herhangi bir acı ya da ağrı duymaz. Dileyen ve anestezi uzmanı tarafından uygun görülen hastaya genel anestezi de uygulanabilir. İşlemin ardından, doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılırsa; en fazla bir haftada normal yaşama dönülebilir. Yapılan işlemin bir gün sonrasında; banyo yapılmasında herhangi bir sakınca bulunamamaktadır. İyileşme yaklaşık bir ay süreceği için, ilk bir ay küvete ya da havuza girilmemesi uygundur. Ayakta duş yapılmalıdır.