Vajina Daraltma Neden Yapılır?

vajina daraltma neden yapılır

Vajina genişlemesi doğum, kilo, yaş, cinsel ilişki gibi durumlara bağlı olarak zaman içinde oluşan bir durumdur. Bu durum ise kadınların hem günlük yaşantısını hem de cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkilemektedir. Kadınlarda yaşanan bu tür problemler için hizmet veren kadın doğum uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer Ankara da bulunan muayenesinde bayanların bu sıkıntısına çözüm sunuyor. Vajina daraltma tedavisi ile hem psikolojik olarak hem de birçok farklı açıdan kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Genellikle bu soruya verilen ilk yanıt yaşanılan olumsuz cinsel hayat oluyor.

Vajina Daraltma Neden Yapılır Sorusuna En Popüler Cevap Olumsuz Cinsel Hayat

Vajinanın genişlemesi sonucu yaşanan en büyük olumsuzluklardan biri cinsel yaşamda karşılaşılan problemler oluyor. Yaşanan bu olumsuz durum hem erkek hem de bayan açısından hoşnutsuzluğa neden olabiliyor. Ayrıca genişleme sonucu idrar kaçırma gibi problemler de yaşanabilmektedir. Bu da sosyal açıdan büyük sıkıntılara neden olur. Yaşanan tüm bu sıkıntılı süreç için vajina daraltma işlemi önerilir. Kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bu işlem hem cinsel hem de sosyal yaşamınızda olumlu etkiler bırakır.

Nasıl Yapılır?

Bayanların büyük sorunları arasında yer alan vajina genişleme durumu yapılan operasyonla giderilebilir. Neden bu uygulama şeklinde sorulan sorular için sağlıklı bir cinsel yaşan ve sosyal hayat için demek mümkün. Kadın doğum uzmanı tarafından yapılan muayene sonucu daraltma işlemine karar verilir. Toplam 20 dakika gibi kısa bir süre içinde lazer yöntemi ile ağrısız, sızısız herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan daraltma işlemi uygulanır. Çok basit olan işlem sonrasında normal yaşamınıza hemen dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında önemli olan temizlik ve bakım işlemidir.

Vajina Daraltma Neden Yapılır? ve Sonrası Genişleme Yaşanır mı?

Yapılan vajina daraltma işlemi sonrasında hastaların en çok merak ettiği konulardan biri tekrar genişleme yaşanıp yaşanmadığıdır. Yapılan operasyon sonrasında kişi normal doğum yapmadıkça tekrar genişleme yaşanmaz. Özel bir pansumana gerek duyulmayan işlem sonrasında genel bakım ve temizlik yeterli olacaktır. Vajina daraltma neden yapılır şeklinde soru yönelten kişiler için genişleme sorunu yaşayan ve cinsel hayatında mutsuz olan bayanlar için uygulanacak bir tedavi demek mümkün.