Vajinal Orgazm Nasıl Sağlanır?

0
194
Vajinal Orgazm Nasıl Sağlanır

Evet konumuz orgazm nedir? nasıl olunur?

Orgazmı sadece cinsel birleşme olarak algılamamalıyız. Cinsellik bir bütündür ve çiftin bütün olarak birbirini arzulaması ve istemesidir. Burada en önemli kilit nokta çiftlerin birbirlerinden istekte bulunmayı öğrenmeleri gerekmektedir. Zevk aldığınız şeyler, hoşlandığınız şeyler bu kişinin karşınızdaki kişinin tavrı, bir cümle vb herhangi bir şey olabilir. Bu güzel sizi iyi hissettiren şeylerin olması da sizi daha çok heyecanlandıracak ve hazza ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Sizi uyaran, sizi mutlu eden şeyleri mutlaka birbirinizle konuşun ve isteklerde bulunun, birbirinizi daha iyi tanıyın. Orgazm olma konusunda sadece fiziksel olarak size kadın doğum uzmanları yardımcı olabilir orgazm aşısı, g noktası dolgusu vb işlemler ile fakat sadece fiziksel orgazm yeterli olmaz aynı zamanda duygusal, sosyal ve zihinsel olarak tatmin olmak oldukça önemlidir.

Unutmamak gerekir ki orgazmın kişiden kişiye değişen bir tanımı vardır. Orgazmı hiç yaşamamış ya da senelerce orgazm olduğunu sanıp olmadığını anlayan, kafasında soru işareti olanlar özellikle orgazm hakkında sıkça araştırma yaparak detayları öğrenmek isterler.

Şimdi size adım adım orgazmı fiziksel kriterlerle açıklayacağız;

Orgazm için öncelikle tabi kadında en çok beyinden başlayan bir cinsel uyarılma basamağı gerekiyor. Cinsel uyarılmayı tetikleyen bir sürü şey var bu sadece dokunsal olmuyor. Penisin ya da bir elin genital bölgeye dokunması değil cinsel uyarılmasını sağlayan tek şey. Görsel uyaranlar, işitsel uyaranlar, bir kadına söyleyeceğiniz tatlı sözler, kadının vücudundaki erojen bölgelerinin uyarılması. Bazı kokular kadınları cinsel ilişkiye, cinsel uyarılmaya hazırlayabilir.

 Örneğin kadınlarda ylang ylang kokusunun cinsel uyarılmayı çok artırdığı söylenir, erkeklerde de cheddar wood diye geçen  sandal ağacı kokuları cinsel uyarılmayı ve libidoyu artıran kokulardır. Bunlarla başlayan cinsel uyarılma sonrasında kadında vajinal bölgede hafif bir ıslanma olur. Yine aynı tepkiler dahilinde dış dudaklarda bir miktar şişme, kabarıklaşma meydana gelir. Bunlar kadının cinsel uyarıldığını gösteren belirtilerdir.

Cinsel uyarılma arttıkça, ön sevişme başladı diyelim, dokunsal uyarılarla birlikte kadının cinsel uyarılması yükseldi. Kadın vücudunda bazı değişiklikler hisseder. Ufak vajinal ve anal bölgede kasılmalar hisseder. Yine klitoriste kabarma, erkeğin penisinin sertleşmesi gibi sertleşme görülür. Genital bölgede ıslanma artar, genital bölgenin girişindeki bartolin bezleri dediğimiz bezlerden yoğun miktarda sıvı salgılanır, bu cinsel birleşmeyi kolaylaştırmak için çok önemli bir faktördür. Bartolin bezinde problemi olan kadınlarda bu bezden salgı azaldığı için bazen kuruluk şikayeti bile olabiliyor. Cinsel birleşme başladıktan sonra hem kadında hem erkekte pelvik bölgede ritmik kasılmalar olur. Kadınlar cinsel birleşmede çok gevşemenin olumlu bir şey olduğunu bazen sanırlar ama aslında cinsel haz aldıkça biz vajinamız ritmik olarak kasılma gösterir. Cinsel hazın doruğa ulaştığı noktada da kadınların yaşadığı fiziksel belirtiler şöyle açıklanabilir.

 Genelde 3-15 saniye süren yaklaşık 3-10 arası belirgin pelvik kasılma. Bunu kadın vajinasının kasılıp açılması olarak hisseder yine vajinal orgazm yaşıyorsa eğer g noktasından ve vajinanın duyarlı alanlarından kalkan sinir uyarıları beyne iletilir ve kadın çok yüksek bir haz ve kasılma sonrası belirgin bir gevşeme ve rahatlama yaşar. Orgazm kısaca böyle anlatılabilir.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here