Ankara Vajina beyazlatma

0
37
Vajina Beyazlatma Ankara

Bir kadının kendine güven duyabilmesi, kendini her açıdan güzel hissetmesi ile doğru orantılıdır. Günümüz kadını sağlıklı bir cinsel yaşamın, kendisini genital açıdan da rahat ve güvenli hissetmesiyle bağlantılı olduğunun son derece farkındadır. Beden güzelliği bir bütün olarak değerlendirilmelidir, dolayısıyla genital bölgede göze çarpan kusurların düzeltilmesi de kadının güzellik arayışının doğal bir uzantısıdır.  Bu nedenle artık hastalarımız sıklıkla genital estetik operasyonlar için başvurmaktalar.

Genital bölge beyazlatma ya da daha sık bilinen adı ile vajina beyazlatma yine sıkça yaptığımız estetik işlemler arasında yer almaktadır. Genital bölgemizin gözle görebildiğimiz dış kısmına vulva adı verilir. Bu bölge normalde cilt rengine yakın bir renktedir. Bazı kadınlarda bu renk zamanla koyulaşır, hatta bikiniden taşacak kadar geniş bir alanda, kasıklardan bacakların iç kıvrımlarına kadar uzanan bir alanda ciltte renk değişikliği oluşur. İç çamaşırının ya da bikinin kenarlarından görülebilen bir kararma dikkati çekebilir.

Vajina (Genital bölge) kararması sebepleri nelerdir?

Bu renk koyulaşmasının çeşitli nedenleri vardır. Ağda ya da lazer epilasyon sonrası, menarş sonrası hormonal değişiklikler,  gebelik ve sonrası, polikistik over sendromu, doğum kontrol hapı kullanımı ya da sürekli sentetik iç çamaşırı giyilmesi gibi nedenlerle genital bölgede kararma görülebilir. Bazı genç kızlarda genetik yapıları nedeniyle, ilk adetten sonra genital bölgede giderek artan bir kararma görülebilir. Esmer tenli kadınlarda daha sık görülmekle birlikte, çok açık tenli kadınlarda da genital bölgede kararma görülebilir. Hastalar için son derece rahatsızlık verici olan bu durum, kişiyi genital bölgesini saklama ihtiyacına sürükleyen ciddi bir estetik sorundur. Genital görünümünden memnun olmayan kadın, cinsel ilişkiden kaçınır ve partneriyle sorunlar yaşamaya başlayabilir.  

Lazerle Vajina beyazlatma (Lazerle genital bölge beyazlatma)

Genital bölgedeki renk koyulaşmalarında en kısa de ve en kesin çözümü lazer tedavisi ile elde edebiliriz. Son derece kolay bir çözümü olan genital bölge kararmalarında en fazla 20 dakikalık bir sürede, üstelik çoğu vakada lokal anestezi ile kesin çözüm elde etmek mümkündür. Tüm ciltte olduğu gibi genital bölgedeki kararmaların da nedeni dermiş tabakasındaki melanosit hücrelerin sayısının artmasıdır. Lazer ile dermiş tabakasındaki bu hücreler tahrip edilerek cildin yenilenmesi sağlanır. Lazer ile genital beyazlatma işlemi, kişinin bir öğle arasında bile yaptırabileceği, sonrasında hemen günlük hayatına dönebileceği son derece kolay bir işlemdir. Seans sayısı kararmanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Çoğunlukla ilk seanstan sonra bile renkte belirgin bir açılma görülür.

Lazer ile genital beyazlatma tedavisi ile aynı seansta genital sıkılaştırma, vajina daraltma ya da cilt gençleştirme işlemleri de gerçekleştirilebilir. Böylece kişi aynı anda bir çok estetik sorununa çözüm bulmuş olacaktır.

Lazerle Vajina (Genital Bölge) beyazlatma sonrası neler yapılmalı?

Lazerle genital beyazlatma işlemi sonrası cildin yenilenme sürecini hızlandırmak için mutlaka doktorunuzun önereceği kremleri ve yağları kullanmalısınız. İşlem sonrası kararmış olan cilt soyulup yerine yeni ve taze cilt geleceği için hafif bir sızlama, kızarıklık, ödem ve ciltte kuruluk hissi söz konusu olabilir. Bu süreçte önerilen kremleri düzenli kullanmak iyileşmenizi hızlandıracak ve işlemin başarı şansını artıracaktır.

Lazerle Genital Bölge (Vajina) beyazlatma zararlı mı?

Tüm dünyada yaklaşık 100 yıldır kullanılan lazer teknolojisinin gösterilmiş herhangi bir zararı yoktur. Lazerle beyazlatma işleminden sonra ciltte herhangi bir kalıcı hasar oluşmaz. Isı etkisiyle oluşabilecek yan etkiler işlem sonrası kullanılacak ilaçlarla minimuma indirgenir. Lazerle beyazlatma işleminden sonra ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik ya da ilişkide zorlanma gibi yan etkiler kesinlikle görülmez. Lazer ışınlarının penetrasyon derinliği işleme göre 1-4mm arasında değişir ve bu derinlikte yapılan işlemlerde herhangi bir hasar görülmez.

Genital Bölge (Vajina) beyazlatma için kürler faydalı mı?

Genital bölgede koyulaşan cilt rengini açmak için bazı kürler tavsiye edilmektedir. Bitkisel kürler ya da piyasada satılan bazı kremler bu işlem için kullanılmaktadır. Etkili olması için kimyasal peeling özelliğine sahip olması gereken bu kremler hem çok uzun sürelerde sonuç vermekte hem de genital bölgedeki cilt ve mukza hassas olduğu için gerekli konsantrasyon kullanılamadığından sonuç çoğunlukla hayal kırıklığı ve zaman kaybı olmaktadır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip kişilerde ciddi kimyasal yan etkiler görülebilmekte ve tedavisi zor hasarlara yol açabilmektedir. Bu nedenle ben genital bölge beyazlatma işleminin, doktor kontrolünde ve uygun bir lazer cihazıyla yapılmasını tavsiye ediyorum. İşlem ile ilgili daha detaylı bilgiyi, bana ulaşarak edinebilirsiniz.

Genital bölgemin renginden bir süredir şikayetçiydim. 4 yıllık cinsel ilişkimin arkasından zamanla genital bölgemin rengi değişti. Erkek arkadaşımda bunu fark ettiği zaman bunu tedavi edecek rengini açacak bir yöntem aradım. Meral Hanımı internetten buldum. Arayıp asistanına şikayetimi anlattım. Bana bu konuda doktor hanımın yardımcı olabileceğini rengini ten rengime kadar açabileceğini söyledi. Muayene için randevu aldım. Doktor hanımla görüştüm ve aklıma gelen tüm soruları kendisine yönelttim. İşlem tıpkı epilasyon lazeri gibiydi. Sadece deri üzerinden işlem yapılacak ve Meral Hanım uyuşturacağı için de herhangi bir ağrı ve acı da hissetmeyecektim. İşlem 15 dk sürdü. İşlemden sonra bir süre enfeksiyon olmasın diye cinsel ilişkiden uzak duracaktım. 2. Seans içinde 3 hafta sonra gittim. 2. Seansta yapıldıktan sonra renginin tam yerine oturması için yine birkaç hafta bekledim. Ancak ortaya çıkan görüntüden gerçekten çok memnundum. Hem ben hem de erkek arkadaşım bu durumdan o kadar memnun kaldık ki. Keşke bu işlemi çok daha önce yaptırsaymışım. Size minnettarım Meral Hocam.

Uzun süredir eşimi de beni de mutsuz eden bir durum vardı. Kadınlık bölgemin rengi koyuydu. Bunca yıldır uyguladığım ağdalar ve tüy dökücüler sonrası beklenen bir durummuş meğerse. Ama bu durumdan şikayetçiydik. Bunun için internette bazı araştırmalar yaptım. Bu konuyla ilgilenen sayılı doktor vardı. Hepsinin sayfasından araştırma yaptım. İşlem nasıl yapılır ne kadar sürer diye. Sonrasında tedavi yaptıranların yorumlarını da dikkate alarak Doktor Meral Hanımın yerini aradım. Doktor hanımın asistanını arayıp sorunlarımı öncelikle onunla paylaştım. Sorularımın geriye kalan kısmını da doktor hanıma yöneltmek üzere randevumu aldım. Ertesi gün akşam saatlerinde gidip doktor hanımla görüştüm. Kendisi o kadar güler yüzlü biri ki onu yeni tanımama rağmen, ona güvendim. Öncelikle kararmanın derecesine baktıktan sonra tedaviye başladık. Tedavi 20 dk sürdü. Yapılırken doktor hanımın söylediği gibi hiç bir şey hissetmedim. Orayı uyuşturmak için bir krem sürdü. İşlem bittikten sonra evime rahatlıkla gidip normal hayatıma devam edebildim. 2. Tedavi için geldiğimde zaten rengi bir ton açılmıştı. Doktor hanımla ilk konuştuğumda ona güvendim ancak yine de işlemle ilgili şüphelerim vardı. Ancak son tedavi de bittikten sonra artık ona güvenmekle ve işlemi yaptırmakla ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu anladım. Eşimde bende artık oldukça mutluyuz. Meral Hocam tatlı ve güler yüzlü olduğu kadar tecrübeli ve becerikli de bir doktor. Sizi iyi ki tanımışım.

Doktor Hanımla tanışalı 5 yıl oldu. 5 yıl önce birçok doktora gittiğim halde bir türlü kesilmeyen akıntılarıma doktor hanım çözüm bulmuştu. Kendinin eşime ve bana verdiği eşli tedavi ve sonrasında flora düzenleyiciler sayesinde sürekli devam eden akıntılarımdan kurtulmuştum. O zaman da doktor hanım genital bölgemin kararmasını fark etmemi sağlamıştı. Renginin biraz koyulaştığını zamanla daha da koyulaşacağını söyledi. Hayatın koşturması içinde her zaman kendimizi ihmal etmekteyiz. Yarın öbür gün derken bu durumu unuttum. Ta ki bu durumu eşim de söyleyene kadar. Bir süredir söylemek istediğini ancak beni kırmadan söylemeye çalıştığını anlattı. Ben de ertelediğim bu tedaviyi hemen yaptırmaya karar verdim. Jinekolojik her sorunumda yaptığım gibi yine Meral hocamla görüştüm. Onun doğu görevine gittiği iki yıl boyunca başka kadın doğumcuya gitmeye cesaret edememiştim bile. Gidip kendisiyle yıllar önce fark etmemi sağladığı ama unuttuğum şikayetim için görüştüm. Genital bölgemin rengini açtırmak istediğimi söyledim. Doktor Hanım bana tedavi hakkında bilgi verdi. Açıkçası daha önce böyle bir tedavi uygulandığı bilmiyordum. Doktor hanıma güvendiğim için başka bir şey araştırmaya gerek duymadım. Doktor hanım 2 seans şeklinde bir tedavi uygulayacağını ve bunun sonucunda şikayetimin geçeceğini söyledi. Öyle de oldu. Gerçekten 2 seanslık tedavi sonucunda istediğim görüntüye ulaşmış oldum. Meral Hocam yine hayatımda bir kapı açtı. Yine beni sıkıntımdan kolayca kurtardı. Canım doktorum yine duacınızım =)

6 ay sonra düğünüm olacaktı. Ancak genital bölgemin temizliğini uzun süredir ağda ile yapmaktaydım. Ağdadan dolayı genital bölgemin rengini iyice koyulaştığını fark ettim. Eşimin bunu görünce beğenmemesinde çekiniyordum. Çünkü bu durumdan ben de hoşlanmıyordum. Bunu nasıl tedavi ettireceğimi bilmediğim için araştırmaya başladım. Yakın bi arkadaşıma şikayetimden bahsettim. Kendisi de bu durumdan şikayetçi olduğunu ve sonrasında lazer yöntemiyle tedavi edildiğini söyledi. Bende hemen bu yöntemi araştırmaya başladım. Bunu yaptıran birçok kişi vardı ve herkes sonucundan memnundu. Ben de internette ilk sırada çıkan Doktor Meral Sönmezer’in muayenehanesini aradım. Görüşme için gittiğim Meral Hanım internette gördüğümden çok daha güler yüzlü ve sıcaktı. Kendisiyle bir süre konuştuktan sonra muayene oldum. Genital bölgemdeki kararmanın lazerle çözülebileceğini söyledi. Kendisi bana bir abla şefkatiyle yaklaştı. Seans için düşünmek istedim ve doktor hanıma tekrar randevu alacağımı söyleyerek oradan ayrıldım. Muayeneden sonra birkaç gün düşündüm. Aklıma gelen her soruyu istediğim zaman arayıp doktor hanımın asistanına sordum ve beni hiç usanmadan dinleyip sorularıma cevap verdi. Sonunda tedaviye karar verdim ve cesaretimi de toplayıp doktor hanımdan tekrar randevu aldım. Doktor hanımın yanına gittiğimde beni uzun süredir hastasıymışım gibi samimi karşıladı. Biraz sohbet ettikten sonra tedaviye başladık. Tedirgindim ama doktor hanım işlem sırasında da beni sakinleştirdi. Yapacağımız tedaviyi aşama aşama anlattı. Önce uyuşturup beyazlamasını istediğim bölgelere yüzeysel olarak atış yapacaktı. 2. Seansa kadar benimde dikkat etmem gerekenler vardı. İlk seans bittiğinde dikkat etmem gerekenleri anlattı. 2. Seansa geldiğimde artık tedirginliğim kalmamıştı. Çünkü seansta neler yapılacağını biliyordum. 2. Seansın sonunda gözlerime inanamadım. İşlem yapılan yerlerin gitgide rengi açılmış ve tenimde arasında neredeyse hiçbir fark kalmamıştı. Artık müstakbel nişanlımla evlendiğimde çekineceğim hiçbir şey kalmamıştı. Evlendikten sonra da artık daimi hastanızım hocam. Beni unutmayın ben hayatıma kattığınız bu değişikliği hiç unutmayacağım.