Ana Sayfa Kızlık zarı Dikimi

Kızlık zarı Dikimi

Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık 1- 2 cm iç kısmında küçük dudaklara bağlı mukoza yapısındaki bir kıvrımdır. Kızlık zarı içinden çok ince damar ve sinirler geçer. Latince adı HYMEN’dir. Hymen Yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen isimdir. Eski Yunan’ da ilk gece evlilik tanrısına adandığı için bu isim verilmiştir. Tarih boyunca bir çok toplumda kızlık zarı saflığın ve el değmemişliğin simgesi olarak görülmüştür. Günümüzde de halen ülkemiz dahil bir çok yerde kızlık zarı toplumsal önemini korumaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Fiyatları 2019

Fizyolojik olarak kızlık zarının işlevi tam olarak bilinmemektedir. Ergenlik öncesi dönemde daha sert bir yapıya sahip olması nedeniyle enfeksiyonların vajinaya geçişine engel olduğu sanılmaktadır. Yine de kızlık zarının fonksiyonunu fizyolojik değil sosyolojik kabul etmek çok daha mantıklıdır. İşlem ücretleri hakkında bilgiyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarının görevi nedir?

Kızlık zarı bir organ değildir ve vücut fonksiyonu olarak bir işlevi bulunmamaktadır. Bebeklik döneminden başlayıp (anne karnında 7-12. haftalar arasında oluşur) 11-12 yaşına kadar vajina içerisine mikropların girmesini önlemektedir. Erkek bebekte genital duvarlar birleşerek testisin içerisinde bulunan deriyi oluştururken, kız bebekte ise genital duvarlar ayrılarak dış dudakları ve iç dudakları oluşturur. Küçük kız çocuklarında içeriye değişik cisimler sokarak oluşabilecek enfeksiyonlara engel olması işlevini görmektedir. Çünkü bu dönemde oluşacak enfeksiyonların rahim ve tüpler kanalı ile batına doğru çıkması erişkine göre çok daha kolaydır. Bu nedenle kızlık zarı kadının genital bölgesini dış etkenlere karşı koruyan bir engeldir ve bu amaçla yaratılmıştır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarının yapısı nasıldır?

Kızlık zarı mukoza yapısındadır. Çocukluk çağında daha sert olmakla birlikte ergenlik dönemiyle birlikte östrojen hormonu salınımının artması ile esneklik kazanır. Kızlık zarının ortasında adet dönemlerinde kanın ve vajina akıntılarının dışarı çıkması için bir delik bulunur. Çok nadir durumlarda kızlık zarı bulunmaz ve ergenlik çağından itibaren adet kanı vajina içinde birikerek zamanla şiddetlenen kasık ağrılarına yol açar. Bu tip hastalarda cerrahi müdahale ile zar açılarak kanın dışarı akışı sağlanır.

Genellikle kızlık zarı ortasındaki deliğin şekline ve yapısına göre isimlendirilir. Şekli, esnekliği her kadında farklıdır. Bazı kadınlarda mikroperfore dediğimiz ufak bir delik şeklindeyken bir kısmında da yok denecek kadar ince bir çizgi halinde görülebilir.

Kızlık zarı hangi durumlarda hasar görür ?

Bazı şehir efsanelerinde söylendiği gibi bisiklete binmek, jimnastik yapmak, yüksekten düşmek gibi durumlarda kızlık zarı zarar görmez. Çünkü vajina girişinden 2 cm içeride bir yapıdır ve buraya ancak penetrasyon dediğimiz vajinaya doğu bir cismin ilerletilmesi yoluyla ulaşılabilir. Bu nedenle vajinaya parmak sokulması ya da vajina içine yabancı cisim sokularak mastürbasyon yapılması gibi durumlarda kızlık zarı hasar görebilir. Yüzeyel temaslar, klitorise masaj yaparak ya da düz bir yüzeye sürtünerek mastürbasyon yapılması kızlık zarına zarar vermez.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı açıldığında kanama olur mu?

Cinsel birleşmeden sonra kanama olup olmaması kızlık zarının şekline ve yapısına bağlıdır. Farklı yapısal özelliklerinden dolayı kızlık zarı yırtılmayıp esneyebilir ve esneyerek açılabilir. Esneyerek açılma durumlarında herhangi bir kanama olmaz. İyi bir ön sevişmenin yaşandığı kadının yeterli ıslandığı cinsel birleşmelerde kızlık zarının esneyerek açılması ve hiç kanama olmaması son derece normaldir. Bir çok çift böyle bir durumda soluğu kadın doğum uzmanlarının yanında almakta ve bekaret kontrolü talep etmektedir. Yapılacak muayene ile bu durum çok rahat belirlenebilir.

Kızlık zarının ne zaman açıldığı anlaşılır mı?

Kızlık zarının hasar görmesinden sonra 1 hafta  içerisinde iyileşme başlar ve sonrasında değişiklik olmaz. 1 haftadan sonra hasarın ne zaman olduğu anlaşılamaz.

Kızlık zarı dikimi ilişkiye girilen kişi tarafından anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi için 2 yöntem uygulanmaktadır. Kalıcı olan kızlık zarı dikimlerimde en erken işlemden bir ay sonra ilişki gerçekleşmelidir. Bu süre zarfında da iyileşme tamamlanmış olacağı için, ilişki sırasında kızlık zarı dikimi işlemi yapıldığı anlaşılamaz. Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden birkaç gün önce yapıldığı için çık çok ince dikiş materyalleri kullanılır. Bu dikişler vajina içinde görünmeyecek şekilde saklanacağı için bu işlem sonrasındaki ilişkide de dikişler farkedilmez.

Kızlık zarı dikimi sonrası girilen ilişkide vajinada genişlik hissedilir mi?

Kızlık zarı dikimi yapıldığında sadece adet kanamasının olacağı kadar bir açıklık bırakılıp gerisi tamamen kapatılır. Özellikle flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi sırasında vajina girişi daraltıldığı için herhangi bir genişlik hissedilmez. Buna bağlı olarakta birlikte olduğunuz kişi bunu anlamayacaktır.

Kişi kendi kızlık zarını kontrol edebilir mi?

Kişi kendi kızlık zarını kontrol edemez. Muayene esnasında doktorlar uygun bir teknik kullanarak, kızlık zarına zarar vermeyecek şekilde kontrol yapmaktadır. O nedenle kendi kızlık zarınızı görmeye çalışırken zarar verme olasılığınız yüksektir.

Mastürbasyon sırasında kızlık zarı bozulabilir mi?

Sadece klitoris üzerine masaj yaparak ve ya genital bölgeyi yumuşak bir cisme sürerek yapılan mastürbasyonda kızlık zarı yırtılmaz. Fakat parmak veya başka bir cisim vajina içine sokulursa kızlık zarı bozulabilir. Yine kızlık zarının olduğu bölgeye şiddetli basınç uygulanması da kızlık zarına zarar verebilir.

Kızlık zarı esnek olanlar kızlık zarı dikimi yaptırabilir mi?

Kızlık zarı cinsel ilişkiye müsait yani esnek yapıda olanlar, ilk ilişkiye girdiklerinde kanama olmayabilir. Çünkü esnek yapıda olan kızlık zarlarında, zar çok incedir ve ilk ilişkide esneyerek açılır. Kanama olmaması açılma olmadığı anlamına gelmez. Bu nedenle bu tip zarlarda da açılan bölgeye operasyon uygulanabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası alaturka (çömelmeli) tuvalet kullanılabilir mi?

Kızlık zarı dikim işleminde, işlemin yapıldığı klinik ve koşulları kadar sonrası da çok önemlidir. Dikim sonrası vajinal bölgeyi kasacak, zorlayacak hareketler yapılmaması gerekir. Alaturka tuvaletlerde çömelerek tuvaletinizi yapmanız dikişlerde ve zorlanmaya sebep olur. Bu nedenle işlem sonrası kesinlikle alaturka tuvaletlerin kullanılmaması gerekir.

Kızlık zarı dikimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • İşlem sonrasında duş alınmasının hiçbir sakıncası yoktur. Ancak çömelmek ya da oturarak banyo yapmak yasaktır.
 • İşlem yapıldıktan sonra doktorunuz kontrolde izin verene kadar havuza veya denize girilmemesi gerekir.
 • İşlem sonrasında ortak kullanılan tuvaletlerin kullanılmaması enfeksiyon oluşmaması için çok önemlidir.
 • Operasyon sonrasında alaturka (çömelmeli) tuvalet değil mutlaka alafranga tuvalet kullanılmalıdır.
 • Kızlık zarı dikimi işleminden sonra özellikle ilk 1 hafta boyunca, skinny ya da strech kot pantolonlar gibi dar kıyafetler giyilmemelidir. Tanga ya da string yerine geniş kesim pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi de önemlidir.
 • İşleminden sonra özellikle ilk 2 hafta günde 2 kez mutlaka pansuman yapılmalıdır. Ayrıca işlemi yapan doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanmanız da iyileşme için önemlidir.
 • Kızlık zarı dikimi işleminden sonra seyahat etmenizde hiçbir sakınca yoktur. Ancak uzun süre oturmak vajinal bölgeyi nemlendirebilir. Seyahat durumunda dikişlerin nemli kalmamasına ve temizliğine dikkat edilmelidir.
 • Kızlık zarı dikiminin kalıcı ya da geçici olmasına göre dikkatli olunması gereken süreler değişir. Kalıcı kızlık zarı dikiminin iyileşmesi 1 ay sürmektedir. İyileşme süreci tamamlanmadan tekrar birliktelik yaşanması önerilmez. Geçici kızlık zarı dikiminde de düğünden 3-5 gün önce işlem yapılmalıdır. Bu süre zarfında doktorunuzun önerilerine dikkat etmezseniz, ilk gece kanaması konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 • Kesinlikle dikişlerinizi dokunarak ya da bacaklarınızı ayırıp bakmaya çalışarak kontrol etmeye çalışmayın. Dikişlerinizi kontrol etmeye çalıştığınızda bacaklarınızı açtığınız için kasılma ve gerilmeye neden olursunuz ve dikişleriniz zarar görür. Bu durumda da iyileşme tamamlanamaz ve birliktelikte kanamanız olmaz.
 • Kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında yürüyüşünüzde herhangi bir değişikliğe gerek yoktur. İşlem yapıldığı dışarıdan belli olmayacaktır.
 • Kızlık zarı dikimi işleminden sonra kanlı akıntı ya da bazen kanama görülebilir ancak bu durum önemli olmayıp, iyileşme süresince görülebilmektedir. Pansumanlarınıza dikkat etmeniz bu dönemde önemlidir.
 • İşlem sonrası ata binmek, bisiklete veya motorsiklete binmek, bacakları çok aşırı derecede yanlara açmayı gerektirecek hareketler ve sporlar yapılmamalıdır.
 • Geçici kızlık zarı dikiminde de kalıcı kızlık zarı dikiminde de dikişler kendiliğinden erimektedir. Bu nedenle dikişlerin alınması gerekmez.
 • İşlem yapıldıktan sonra mutlaka kanama olacaktır. Ancak buna rağmen sonrasındaki ilk birlikte dikkat etmeniz gerekenleri mutlaka doktorunuza sorunuz.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Muayene son derece kolay, ağrısız, acısız bir muayenedir. Uzman bir hekim tarafından sadece birkaç dakikada gerçekleştirilebilir. Kızlık zarı muayenesinde normal jinekolojik muayenede kullandığımız spekulum denen alet kesinlikle kullanılmaz. Jinekolojik pozisyonda, büyük dudakları tutup hafifçe esneterek aradaki açıklıktan sadece bakarak kızlık zarının yapısı anlaşılabilir.

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden kapanır mı?

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşmez. 4-5 günde yırtılan bölge epitelyum ile kaplanıp yırtık olarak kalmaya devam eder. Kızlık zarının kendiliğinden iyileşmesi-kapanması veya bir krem sürülerek kapanıp, tamir olması mümkün değildir.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalınabilir mi?

Genital bölgeye boşalma olursa kızlık zarı bozulmadan hamilelik olabilir. Kızlık zarı tamamen kapalı değildir. Ortasında bulunan delikten meni yada semen geçişi olabilir. Spermlerin  hareketli olması nedeniyle, mukozada hareket edip kızlık zarını geçerse yumurtayı dölleyebilir ve gebelik oluşabilir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Kürtaj Yapılabilir Mi?

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılması kızlık zarının yapısına (esnekliğine ve genişliğine) bağlıdır. Oluşan gebeliklerde ince  ve küçük aletlerle kürtaj yapılabilir. Tüm hassasiyete rağmen kızlık zarının bozulabileceği göz önüne alınmalıdır.

Kızlık zarı onarımı yapılabilir mi?

Kızlık zarı dikme işlemine himenoplasti denir.  Kızlık zarı uzman bir jinekolog tarafından tamamen onarılabilmektedir. Burada işlemin zorluğu yırtığın oluşma zamanına, ilişki sıklığına ve vajinanın yapısına göre değişmektedir. Bu tamir işleminde esas amaç kızlık zarının eski anatomik yapısına kavuşturmak ve ilişki ile tekrar yırtılarak kanama olmasını sağlamaktır. Kızlık zarının durumu ne olursa olsun tecrübeli bir cerrahın elinde işlemden sonraki ilk ilişkide kanama mutlaka sağlanır.

Hangi sebeplerle kızlık zarı onarımı yapılır?

Herhangi bir nedenle bekâretini daha önceden kaybeden hastalar düğünden önce,

Daha önce ilişkiye girdikleri halde düğünde her şeyin olması gerektiği gibi ritüele uygun olması istendiği için,

Yıllarca evli olan hastalar fantezi olsun diye hymenoplasti (kızlık zarı onarımı ) işlemini yaptırabilirler.

Her genç kıza hymenoplasti yapılabilir mi?

18 yaşın altındaki genç kızlara hymenoplasti işlemi yapılması kanunen uygun değildir. Genç kızın annesi yada babası ile gelmesi gereklidir. İşlemden önce velisinden imza alınarak işlem yapılabilir. Daha önce birden fazla kişi ile ilişkiye girmek, kürtaj olmak, doğum yapmış olmak bu işleme engel teşkil etmez. Kızlık zarı onarımı herkese uygulanabilir.

Kızlık zarı onarımını (hymenoplasti) kim yapabilir?

Kızlık zarı onarımı genel anestezi altında hasta uyutularak yada lokal anestezi ile bölgesel uyuşturularak yapılabilmektedir. Bu gibi cerrahi işlemlerin uzman doktor tarafından yapılması uygundur. Bu işlem muayenehane şartlarında da başarı ile uygulanabilir.

Kızlık zarı dikişi kalıcı mıdır?

Kızlık zarı dikiminde iki yöntem uygulanır. Bu yöntemler geçici yöntem ve kalıcı yöntemdir.

Geçici yöntem: Kızlık zarı dikiminden sonra en geç 2 ila 5 gün sürecinde ilişki olacaksa bu yöntem kullanılır. Genellikle düğününe birkaç gün kalan hastalar bu yöntemi tercih etmektedirler.

Kalıcı yöntem: Hemen ilişki olmayacaksa çok uzun süre kalıcılığı olan bu yöntem tercih edilir. Bu yöntemde onarılan kızlık zarı tekrar ilişki olana kadar bozulmaz ve yaşanacak ilk ilişkide de kanama gerçekleşir.

Kızlık zarının onarımı anlaşılır mı?

Kızlık zarının onarıldığı sadece hekim tarafından anlaşılabilir. Tıbbi bilgisi olmayan herhangi bir kişi zarda olan değişiklikleri anlayamaz. Özellikle iyi bir uzman işlemi gerçekleştirdiyse işlem yok denecek kadar az farkedilir. Bu nedenle işlem daha sonra doğacak sağlık problemlerini de önlemek için mutlaka uzman hekim tarafından ve hijyenik bir ortamda yapılmalıdır.

İşlemden sonraki ilişkide kanama olur mu?

Kızlık zarı onarımından sonra olan ilişkide mutlaka kanama olacaktır.

Kızlık zarı onarımından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Yapılan cerrahi işlem kadar ameliyat sonrasında verilen ilaçların düzenli kullanımı, doktor kontrollerine aksatmadan gidilmesi ve pansumanların düzenli yapılması, enfeksiyon oluşmaması adına önemlidir.

İşlemden sonra 15 gün spor aktivitelerinden (bisiklet, jimnastik, denize ve havuza girme) uzak durmaları önerilir.

En az 10 gün gün, havuz, deniz, küvette banyo önerilmez. Ayakta duş alınabilir.

Ikınma, şiddetli öksürme ya da hapşırma olmaması için özen gösterilmelidir. Zira bu tip durumlarda karın içi basıncında artış olacağından dikilen zarda açılma söz konusu olabilir. Kabız kalmamaya dikkat edilmeli, bu dönemde genital bölgeye herhangi bir darbe olmamasına özen gösterilmeli, ani çömelme ya da bacakların geniş açıyla açılması şeklinde hareketlerden kaçınılmalıdır. İşlemden sonra 10 güne kadar leke tarzında kanama olması normaldir. İşlem sonrası doktorunuzun çağıracağı tarihte kontrole gitmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Kızlık zarı dikiminden sonra ne zaman ilişkiye girilebilir?

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikiminden sonra en erken ilişkiye girme süresi 6-8 haftadır. Düğün öncesi yönteminde ise 1 haftayı aşmamak kaydıyla ilişkiye girilmelidir.

Hasta bilgileri gizli tutulur mu?

Kızlık zarı onarımı işleminde de tıpkı diğer işlem ve muayenelerde olduğu gibi hasta bilgileri hasta hariç kimse ile paylaşılmaz. Hastanın anlattıklarını sadece işlemi yapacak doktor ve kendisi bilir.

Kızlık zarı muayenesinden ve onarımından utanmalı mıyız?

Nasıl ki diğer muayenelerden utanmıyor iseniz vajinal muayenelerden de utanmamalısınız. Kızlık zarı muayenesi de tıpkı diğer organlarınızın muayenesi gibi doğal ve normaldir. Sizi muayene eden doktor sadece sizin şikayetinizi önemser. Şikayetin nasıl geliştiği ile ilgili bir yadırgama yada ayıplama asla olamaz. Kızlık zarınız da açılma var ise ve bu sizi rahatsız ediyor ise bu onarımı yaptırmaktan çekinmemelisiniz.

Kızlık zarı onarımı işleminin fiyatı ne kadardır?

Ankara ‘da 2019 itibariyle kızlık zarı dikimi fiyatları klinikten kliniğe, doktordan doktora değişmekle birlikte yapılan operasyonun tekniğine (geçici kızlık zarı dikimi veya fleb kalıcı kızlık zarı dikimi)  göre de değişmektedir. Kliniğimize gelerek veya +90 312 286 29 22 yada +90541 286 29 22 telefon hattımızı arayarak net bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Merhaba hocam ben 1 haftalik evliyim ama ilk gecemde kizlik zarim yirtilmadi 3 defa denedik ama olumsuz oldu daha oncesinde iliski de yasamadim neden olabilir rica etsem bana yardimci olabilir misiniz ?


Bazı kızlık zarları esnektir, yırtılmadan açılabilir. normal bir durum bu

Merhaba hocam iç çamaşırım varken hafif sert bir yastıkla sert bir baskı uygulayarak sürtündüm kızlık zarına bir şey olmuş mudur.


Kanama olmadıysa büyük olasılıkla olmamıştır. dikkatli olun.

Merhabalar doktor hanım, lazer epilasyon yaparken genitalin iç yanlarına yapmak için spatula çubuğu koyuyor ortaya biraz baskı oluyor bu şekilde kızlık zarına zarar gelir mi cevabınız için teşekkürler.


Spatula vajinaya itilmediği sürece sıkıntı olmaz.

merhaba ben 15 yaşindayım ve adetimde gecikmeler yaşanıyor.bu gecikmelerde cok korkuyorum.erkeklerin girdigi tuvaletten yada banyodan sperm bulaşırmı diye sizce böyle bir şey olabilrmi? Böyle bir sekilde gebelik olabilrmi? Birtane daha sorum olacak mastürbasyon kızlık zarına zarar verirmi? İyi günler.


Dış ortamdan bulaş ile gebe kalınmaz. adet düzensizliği için doktora gidin. masturbasyon yaparken dikkat edilmezse kızlık zarı bozulabilir

Merhaba , acaba hiç ilişki yaşamamış ama daha önce parmak soktuysak 2 ,3 defa falan ve kanama olmadıysa ama leke halinde kan geldiyse…ilişki sırasında kanama olması mümkün mü? yurt dışından messaj atıyorum bu arada.


Kızlık zarının yapısına göre değişir. muayene olmanız gerekir.

merhaba ben 15 yaşindayım ve adetimde gecikmeler yaşanıyor.bu gecikmelerde cok korkuyorum.erkeklerin girdigi tuvaletten yada banyodan sperm bulaşırmı diye sizce böyle bir şey olabilrmi? Böyle bir sekilde gebelik olabilrmi? Birtane daha sorum olacak mastürbasyon kızlık zarına zarar verirmi? İyi günler.


Dış ortamdan bulaş ile gebe kalınmaz. adet düzensizliği için doktora gidin. masturbasyon yaparken dikkat edilmezse kızlık zarı bozulabilir

Iyi günler hocam ben uzun bır suredır masturbasyon yapıyorum kıyafetlerim uzerimdeyken elimi bacaklarımın arasına sıkıstırıp gıt gel hareketi olarak suana kadar kımseyle bısey yaşamadım ama bunu kızlık zarıma bır zararı varmı bunu ogrenmek ıstıyorum.


Bu şekilde sıkıntı olmaz

Hocam, kızlık zarında bir tane çentik (sonradan oluşmuş) kaideye kadar inmemişse tam bir ilişkide kanar mı yeniden doktor kanarsın dikmeye gerek yok dedi.sizce doktor kanayıp kanamayacagını muayenede kesin bir dille anlayıp soyleyebilir mi?


Evet söyleyebilir. doktorunuza güvenin

Merhabalar kızlık zarına evde bakabilirmiyiz gorulebilirmi birde sevgilimle sürtünme yaşadım başı girdi gibi hissettim ama çok az yani hatta belki yanlış hissettim kan falan gelmedi ama korkuyorum kızlık zarına bisey olmuş mu dur?


Zedelenme olabilir. sadece doktor kontrolü ile anlaşılabilir

Ben bi kac defa parmağımı soktum ama kan gelmedi yani leke vardı 2 damla ilk soktuğumda…ilk ilişkide kanamadı için ne yapabilirim? kendimi kasarsam kanama olurmu?


Muayene olup zarın durumuna baktırmanız gerekir. doktorunuz sonuca göre bilgi verecektir

En cok kanayan kızlık zarı hangisidir? annüler mi? her ilişkide kanayan…fazla damarlı olan? ilk ilişkide kadın kendini kasarsa oğlan aceleci olursa kanama olurmu?


En çok kanayan cribriform kızlık zarıdır. ama doğru bir yaklaşımla onda da kanama şiddeti azaltılabilir. detaylı bilgi almak için 03122862922 nolu telefondan randevu alıp eşinizle beraber muayeneye gelebilirsiniz

Merhaba, kızlıga dogru parmakla baskı yaptım 3 damla kan geldi.doktora muayene oldum.Bir tane centik var ama dikmeye gerek yok kanar dedi.Sizce bu dogrumu?Doktor kanar diyorsa yine kanar mı? Peki bu çentik olan yere dikim yaptırsam daha mı zarar görür? Kalıcı dikim kesin cözüm mü lütfen yardımcı olun.


Muayene etmeden bilgi vermem olanaksız. doktorunuzun verdiği bilgiye güvenin

Kolay gelsin doktor hanim oncelikle 5 6 yidir surtunerek masturbasyon yapiyorum hunun kizlik zarina zarari olmusmudur . Adetli masturbasyon yaparken aci oldu cok ama icine bisey sokmadim sizlama oldu yastikla normal surtunerek yapiyodum sizce bunun bi zarari olmusmudur ve son olarak klozetteki çeşme yi adetli zamanimda iyi temizlenmediginde. Kasinti yapiyo o yuzden cesmeyi cok acmistim bilincsizce tam vajinami icine tuttum ve su tazyikliydi adetli oldugumdanda bisey anlamadim bu zarar vermismidir son olarak kendim baktigimda sol tarafimda bi et parcasi var saga sola yapisiyo bazen ve delik baya büyük gibi anlamiyorum korkuyorum kimseyle bi birlikteliğim olmadi bunlar kizlik zarina zarar verirmi ayri ayri yanitlarsaniz sevinirim iyi günler.


Bunların zarar verme olasılığı çok düşük. fakat yine de emin olmak için kontrole gelebilirsiniz. 03122862922 nolu telefondan randevu alabilirsiniz

Kardeşim erkek arkadaşı ile birlikte olmuş ve yaşı 17 erkek arkadaşı sonuna kadar vajinasına sokmuş o zaman kan falan gelmemiş sadece acı olmuş . ama bir saat sonra eve geldiğinde iç çamaşırın da kahverengi bı leke görmüş kızlık zarı patlatmışmıdır


Bahsettiğiniz durumda kızlık zarı bozulmuştur. onarılmasını istiyorsanız 03122862922 nolu telefondan ararsanız yardımcı olurum

Merhaba, parmak baskısıyla kan geldi muayene oldum.bir tane centik var kanarsın işleme gerek yok dedi doktor.ama yinede kan gelmez diye korkuyorum.diktirmek istiyorum.diktirdikten sonra kesin kanarmı dikişlerin acılma ihtimali var mı?


Evet dikildikten sonra kesin kanar. işlem sonrası sana yapılan önerilere uyarsan açılma olmaz. dilersen 05412862922 den whatsapp ile ya da 03122862922 den telefonla randevu ve detaylı bilgi verebilirim

Merhaba hocam ben dün spor yaparken sanki vajinamda birşey şişiyor gibi hissettim bu olaydan sonra 1-2 saat vajinamda yürürken ağrı ve yara varmış gibi hissettim şu an ağrı yok ama batma hissi var 🙁 bu sabah tuvalete gittiğimde vajinamdan içinde bir damladan çok daha az kan olan beyaz bir akıntı geldi çok korkuyorum kızlık zarım patlamış olabilir mi ?


Kızlık zarı patlayan bir organ değildir. şişlik için doktora görünün

Hocam bugün arkadaşımla sevistik sürtme oldu ben istemedim o bişiy olmaz dedi surttu içine girmedi tam girecekken kendimi cektim acıdı kan aktı birazcık durdu sonra sizce ne olmuştur hocam çok korkuyorum çok pişmanım da


Kızlık zarın zedelenmiş olabilir. muayene ile anlaşılır ancak

17 yaşındayım ben doktor hanım ben adetli günündeydim bitmesine yakındı ben ped vardı kıyafetim vardı yastığın üstünde sürtündüm pedime baktığımda 1 damla çok açık pembe kan. Vurmuştu ve adetim düzeni bozulmadı az az oluyordum zaten sonra 3 gün sonra falan yıkandım aklıma çok takılıyor kızlık zarım bozulmuş olabilirmi lütfen acil cevap verin doktora gitme ihtimalim Yok


Büyük olasılıkla bozulmamıştır kızlık zarınız

Meral Hanım’ı ilk tanıdığımda Yüzüncüyıl Hastanesindeydi. Başıma gelen kötü bir olaydan dolayı kendisine muane olmaya gitmiştim. Beni muane ettikten sonra korkacağım bir şey olamadığını, hatırlamak dahi istemediğim o olaydan bana hiçbir zarar gelmediğini söyledi. Korkarak gittiğim o hastaneden kendisinin güler yüzü, bana yaklaşımı ve hayatımı yıllarca etkileyen o olay için verdiği güzel haberden dolayı kendisi benim artık kadınsal tüm sıkıntılarımda tek doktorum oldu. Şuan kendi kliniğini açmış ve gittiğimde daha rahat sıkıntılarımı anlatabiliyorum. Birkaç ay sonra evleneceğim ve öncesinde kendisine korunma yöntemleriyle ilgili bilgi almaya gideceğim. İyi ki varsınız canım doktorum.

 

Eski erkek arkadaşımdan ayrıldıktan sonra yeni bir birlikteliğim başladı. Erkek arkadaşım bekarete çok önem veren ve bunu namus meselesi sayan biriydi. Ancak ben eski sevgilimle bir şeyler yaşamıştım ve bunun bu birlikteliğimi etkilemesini istemiyordum. Bu nedenle arayış içerisine girdim. Meral Hanım‘ ın ismini kızlık zarı dikimi diye internette aradığımda bulmuştum. Bu konuda biraz tereddütlerim vardı ve bunun için sorularımı not alıp, aradım. Telefonu açan hemşire sorularımın bir kısmını cevapladı ve istersem ücretsiz ön görüşme yapabileceğimi söyledi. Görüşme için gittiğimde doktor hanım beni anlayışla karşıladı. Bu şikayetle gelen ilk kişi ben olmadığımı bana yardımcı olabileceğini söyledi. O kadar sıcakkanlı ve güven vericiydi ki görüşme için gittiğim o gün işlemi de yaptırdım. Artık kendimi daha rahat hissediyorum. Erkek arkadaşımla artık rahatlıkla evlilik planları yapabiliyorum. Teşekkür ederim Meral Hanım.

 

Nişanlımla evliliğimize birkaç ay kala bir yakınlık yaşadık. Kızlık zarımın patlamış olmasından şüphelenip nişanlımla birlikte Meral Hanım’a muayeneye gittim. Çok utanarak kendisine olanları anlattım, o da beni muayene etti. Ne yazık ki kızlık zarım patlamıştı. Ne yapacağımı bilemedim. Nişanlımın ailesi ilk geceden sonra kanama olmasını bekleyecek ancak benim kanamam olmayabilirdi. O kadar çok ağladım ki doktor hanımın kızlık zarın dikilebilir dediğini önce anlamadım. Sonra nişanlım bunu yaptırabileceğimizi söyledi. Böylelikle ilk gece kanamam olacak bende nişanlımın ailesine karşı kötü duruma düşmeyecektim. Böylelikle hemen kızlık zarımı diktirdik. Doktor hanım üzülmememi düğün gecesi mutlaka kanamam olacağını söyledi. İşlemden 1 ay sonra kontrole gittim ve kızlık zarımın öncesinden bile daha iyi olduğunu tamamen iyileştiğini söyledi. Geçen ay düğünümüz gerçekleşti ve gayet yoğun bir kanamam oldu. Çok şükürkü kayınvalideme ve kayınpederime karşı alınım ak başım dik durabiliyorum.  Çok teşekkür ederim Meral Hocam. İyi ki varsınız.

 

8 aylık nişanlılık dönemimde düğün tarihi yaklaştıkça daha da tedirgin oluyordum. Çünkü önceki erkek arkadaşlarımla birlikteliklerim olmuş ve bu nedenle düğün gecesi kanamam olmayacaktı. Birçok kez dürüst davranıp nişanlıma bunu söylemem gerektiğini düşündüm ama bununla ilgili konularda hep çok katı fikirleri vardı. Söylediğim anda beni bırakacağına emindim. İnternetten biraz araştırdım ve yırtılan kızlık zarımı diktirebileceğimi öğrendim. Bazı kızlar dikimden sonra kanama olduğu bazıları ise kanamasının olmadığını yazmıştı. Sonuç ne olursa olsun denemek zorundaydım. Düğünüme son 2 hafta kala araştırmaya başladım. Birçok yeri aradım ancak hiçbiri kanama için garanti vermiyordu. Meral Hanım’ın kliniğine aradım. Orada görüştüğüm sekreter hanım bana tüm hastalarının kanaması olduğunu hiç sıkıntı yaşamadıklarını söyledi ve oraya gitmeye karar verdim. Bu kararım benim evliliğimin kurtarıcısı oldu. Düğünüme 5 gün kala muayene olup geçici kızlık zarı dikimi dedikleri bir yöntemle kızlık zarımı diktirdim. Düğün günü hem çok tedirgindim hem de kanamam olmazsa ne diyeceğim diye düşünüyordum. Ama korktuğum olmadı ve ilkinden daha da fazla olarak o gece kanamam oldu. Sabah eşimden ayrı kaldığım ilk anda doktor hanımın sekreterine mesaj attım. Bu mesaj benim için bu zamana kadar yazdığım en güzel mesajdı. “ SIKINTI YOK. HERŞEY YOLUNDA. DOKTOR HANIMA İLETİN MUTLU BİR AİLE OLABİLMEYİ ONA BORÇLUYUM.” Tabiki bu mesajı iletildikten sonra hemen sildim.

 

Dha 18 yaşındayken sevdiğimi sandığım çocukla onların evinde yalnız kalmak gibi bir hata yaptım. Hatırlamak bile istemediğim o günün kabusuyla yıllarca erkeklerden uzak durdum çünkü kendimi artık bakire değildim kendimi ve yaşadığım olayı nasıl anlatabilirdim. 28 yaşıma kadar kimseyi hayatıma sokmadım. Ama kader işte şimdiki eşimi karşıma çıkardı. Yaşadığım olayın izlerini ona hissettirmeden nasıl silerim diye internette araştırırken Meral hocamın sayfasına rastladım. Zaten fotoğrafları bile bana direk güven verdi. Durumu kendisine anlattığımda hiç endişelenmememi bu konuyu kolaylıkla çözebileceğimizi söyledi. İyiki onu seçmişim iyiki operasyonumu ona yaptırmışım. İşlem öncesinde de sonrasında da bana bir abla gibi destek oldu. İlk gece sorunsuz bir şekilde kanamam gerçekleşti. Düğünüm olalı 4 ay oldu ve biz şimdi bebek planlıyoruz. Tabiki gebeliğimi de Meral hocamdan başkasına takip ettirmeyi asla düşünmem.

 

Erkek arkadaşımla 3 yıllık birlikteliğimiz var. Sonunda evlenmeye karar verdik.  3 yıllık ilişkimizde birçok kez cinsel birlikteliğimiz olmuştu ve ailesi ilk gece kanı istiyorlardı. İlk geceden sonra mutlaka kan görmek istiyolardı. Bunun için ne yapacağımızı bilemediğimiz için evlilik işini erteledik ama sonunda bir çözüm bulduk. Kızlık zarı kan gelebilmesi için dikilebiliyormuş. Birçok yer aradım. Meral Hanımla görüşmeye gittik. Doktorum bana işlem hakkında bilgi verdi. Ne yapcağını nasıl yapcağını hepsini anlattı. Meğer kızlık zarı dikilince tekrar ilk gece gibi patlayıp kanıyomuş. Düğüne 3 gün kala gidip işlemi yaptırdım. Doktor hanım kesinlikle kanaman olur dediğinde açıkçası nasıl olacak diye çok merak etmiştim, çünkü işlem 5 dakika ancak sürmüştü. Fakat tamda Meral hocamın dediği gibi ilk gece gayet güzel kanamam oldu, hatta ilk seferden bile çok oldu. Böylelikle kimsenin aklına da bir şey takılmadı. Birkaç gün sonra doktor hanıma bilgi vermek için aradım. Kendisi de diğer hastalara yol gösterici olsun diye küçük bir yazı yazmamı istedi. Onu kırar mıyım hemen yazıp gönderiyorum. Meral Hanım çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Ailemize karşı alnımız açık bir şekilde yuva kurmamıza yardımcı oldunuz.  :-*

 

Sevgilimle 1 yıllık birlikteliğimiz vardı. Bir gün ayrılmak istediğini söyledi. İlişkimiz boyunca evleneceğimizi sandığım için birkaç kez cinsel ilişkimiz olmuştu. Bundan sonraki hayatımda ne yapacağımı bilemiyodum. Hem çok pişmandım hemde çok kızgın. Bu sebeple benden ayrılmadan kızlık zarımı diktirtmesini istedim. İnternetten çok araştırdım baktım. Sonunda dikim için Doktor Meral hanıma geldik. Doktorla yalnız görüştüm. Başımdan geçenleri anlattım. Beni uzun uzun sabırla dinledi ve çok anlayışla ve şefkatle yaklaştı. O kadar utandığım bir konuda beni rahatlattığı için içimden şükrediyordum. Kendisi bu ameliyatı yapabileceğini ve sonrasında tekrar açılmaması için benim korumam gerektiğini söyledi. Ameliyattan sonra iki kez kontrole gittim. Kontrollerimde dikişlerin çok iyi olduğunu, kesinlikle kanamam olacağını söyledi. Kendisiyle tüm özelimi paylaştığım doktoruma kesinlikle güveniyorum. Eski sevgilim son iyiliğini beni doktorumla tanıştırarak yaptı. Sizi iyiki tanımışım Meral Hocam.

 

Düğünüme üç ay kala kızlık zarı dikimi yaptırmak için araştırmaya başladım. Bir çok yeri aradım. Aradığım yerler arasında bana en güven veren yer Meral Hanımın kliniğiydi. Telefonda sorduğum her soruya cevap aldım. Önce muayene olmak istiyordum. Kızlık zarımın ne kadar yırtıldığını bakıp sonra ameliyat yapsın istiyordum. Kliniğe gittiğimde istediğim gibi doktor önce kızlık zarıma bakıp sonra ameliyat etti. Dikişlerimi özellikle ilk on beş gün sonrada bir ay korumamı istedi. İşim gereği sürekli ağır işler yaptığım için kontrolde dış dikişlerde açılma olmuştu. Fakat Meral hocam edişelenmememi ve düğün öncesi küçük bir işlemle kanamamın garanti olacağını söyleyerek içimi rahatlattı. Düğüne üç gün kala kanamayla ilgili sıkıntım olmasın diye açılan yeri onarmaya karar verdik. Üç gün kala türlü bahanelerle evde çıkarak gelip işlemimi yaptırdım. Düğün gecesi hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kanamam oldu hatta ilkinden çok daha fazla. Hayatımın bundan sonraki kısmı sizin ellerinizdeydi. Sizi tanıdığım ameliyatı sizde olduğum için çok şanslıyım hocam.

 

3 ay nişanlı kaldıktan sonra nişanlıma çok güvenip düğüne az bi zaman kala kendisiyle birlikte oldum. Bu ilişkiden sonra herşeyin değişeceğini bilemedim. Bikaç kez birlikte olduktan sonra ailesiyle arasında benimle ilgili sıkıntılar olduğunu kendisininde emin olamadığını söyleyip nişanı attı. Hayatımın karardığını düşündüm. Ne yapacağımı bilemedim. Ben hayatımın bittiğini düşünürken derdimi paylaştığım bir arkadaşımdan yırtılan kızlık zarının dikilebileceğini öğrendim. Hatta kuzeninin başına aynı şeyin geldiğini ve şu an mutlu bir evliliği olduğunu söyledi. Hemen aynı doktordan randevu aldık. Arkadaşım beni Meral Hocaya götürdü. Meral Hoca beni dinledi, muayene etti. Yırtılan kısmın dikilebileceğini ve eğer bende biraz dikkat edersem tıpkı eskisi gibi olacağını söyledi. Bu beni birazda olsa rahatlatmıştı. Ameliyatı hemen o gün yaptı. Üstelik korktuğum gibi acım ağrım da olmadı. Ameliyattan sonra hemen ayağa kalkıp normal hayatıma döndüm. Birkaç dikkat konuya etmek dışında normal hayatıma devam edebileceğimi söyledi. 1 ay sonra kontrole gittiğimde çok güzel iyileştiğini ne zaman birlikte olursam o zaman kanamam olacağını söyledi ki aynen öyle oldu. Tam 6 ay sonra şu anki eşimle tanıştım ve evlendik. Sayenizde yeni ve harika bir hayatım oldu hocam. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

Bundan bir yıl önce başıma gelen kötü bir olaydan dolayı uzun süre kendime gelemedim. Nasıl olduğunu bile anlayamadan bekaretimi kaybetmiştim ve bunun geri dönüşü yoktu. O günden sonra her gün ne yapacağımı düşündüm, kimseyle paylaşamadığım derdimdi bu. Sonunda cesaretimi toplayıp kızlık zarımı diktirmeye karar verdim.  İnternette ilk yazdığımda karşıma Meral hanımın sitesi çıktı. Altındaki yorumları okuduğumda herkes orada işlem yaptırmaktan memnundu ve yazanların hepsinin ilk günkü gibi kanaması olmuş. Önce arayıp ameliyat hakkında bilgi aldım.  Ama cesaretimi toplayamadığım için hemen gidemedim. Bir süre daha düşündükten sonra tüm cesaretimi toplayıp Meral hanımdan randevumu aldım. Görüşmeye gittiğimde çok utanıyordum. Doktor hanım beni o kadar nazik ve güler yüzlü karşıladı ki, gerginliğim hiç kalmadı diyebilirim. Önce muayene edip kızlık zarının durumuna baktı. Sonra benim de rızamla ameliyata başladı. Yaşadığım travma nedeniyle o masada bir türlü kendimi rahat bırakamadım. Ancak doktor hanım her seferinde sabır ve anlayışla konuşa konuşa beni sakinleştirdi. İşlem bittikten 1 ay sonra kontrole gittim. Kontrolde artık kendimi daha rahat hissediyordum. Dikişlerin çok iyi iyileştiğini hiç tekrar yırtılma olmadığını bu yüzden de artık tekrar bakire olduğumu söyledi. İşlemden tam olarak 4 ay geçti ve kendimi çok iyi ve huzurlu hissediyorum. Çevremdeki herkes bir yıllık depresyondan nasıl çıktığımı merak ediyor. Size çok teşekkür ederim Meral Hocam. İyi ki sizinle tanıştım. İyi ki sizin hastanız oldum. Hayatımda neleri değiştirdiğinizi anlatmaya kelimelerim yetmiyor. Rabbim her daim sizin de gönlünüzdekini versin.

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Please enter your name here